Przejdź do treści

List otwarty mieszkańców i organizacji pozarządowych w sprawie ochrony i zarządzania zasobami środowiska przyrodniczego w Stalowej Woli

Wspólnie z mieszkańcami Stalowej Woli stworzyliśmy list otwarty do władz miasta, w którym zawarliśmy 9 postulatów odnośnie zarządzania miejskimi terenami zieleni. Postulaty dotyczą przede wszystkim zachowania drzew, ale także zmiany sposobu użytkowania trawników czy poważnego zajęcia się problemem dzikich wysypisk śmieci.

Treść listu można przeczytać tutaj: List otwarty mieszkańców w sprawie ochrony i zarządzania zasobami przyrody w Stalowej Woli

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Stalowej Woli i innych zainteresowanych do złożenia podpisu pod niniejszym listem. Żeby to zrobić należy wydrukować listę, zebrać podpisy i przekazać nam, bądź dopisać się do już wydrukowanych list.

Tutaj do pobrania jest lista do zbierania podpisów: Lista sygnatariuszy indywidualnych

Poza PTP Wolne Rzeki w akcję zaangażowane jest także Stowarzyszenie „Nasze Miasto”, Polski Klub Ekologiczny „Przyjaciele Ziemi” oraz grupa Stalowa Wola – Przyroda na facebooku.

Po zebraniu podpisów planujemy przedstawić postulaty na sesji Rady Miasta oraz z zebranymi podpisami przekazać prezydentowi. Akcja ma charakter apolityczny, a postulaty zawarte w liście otwartym wynikają z troski zarówno o przyrodę w Stalowej Woli, jak i o jej mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *