Przekaż nam 1% KRS: 0000402564 Cel szczegółowy: PTP Wolne Rzeki
+48 794 253 328
kontakt@wolnerzeki.pl

o nas

Podkarpackie Towarzystwo Przyrodników Wolne Rzeki powstało jesienią 2018 roku. Wcześniej działaliśmy jako nieformalna grupa przyrodników. 

Naszą misją jest skuteczna ochrona przyrody. Uważamy, iż w dzisiejszym świecie nie ma już miejsca na jej dewastację. Naturalne fragmenty rzek i lasów stanowią wartość samą w sobie, wciąż jednak są niszczone – często nawet wbrew ekonomii i z negatywnymi skutkami dla społeczeństwa.

Dążymy do objęcia ochroną najcenniejszych ekosystemów w północnej części Kotliny Sandomierskiej, popieramy działania mające na celu renaturyzację i renaturalizację rzek i mokradeł. Poza tym aktywnie chronimy ptaki na sztucznych zbiornikach wodnych powstałych w wyniku rekultywacji kopalni siarki Jeziórko. Staramy się edukować przyrodniczo szerszą publiczność przez media społecznościowe, prowadzimy także lokalne warsztaty i prelekcje.

Masz pomysł jak skuteczniej chronić przyrodę? Chcesz włączyć się w nasze działania? Szukasz informacji na temat funkcjonowania rzek, mokradeł, czy życia ptaków w Polsce? Nic prostszego – napisz / zadzwoń! Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy.

Poniżej przedstawiamy naszą aktualną ekipę. Podkarpackie Towarzystwo Przyrodników Wolne Rzeki tworzą:

Piotr Bednarek Piotr Bednarek – Prezes Zarządu
Absolwent Geografii na Uniwersytecie Gdańskim. Aktualnie na studiach magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim, na kierunku Geografia: Hydrologia, meteorologia i klimatologia. Fotograf, pasjonat ornitologii. Związany z Grupą Badawczą Ptaków Wodnych KULING.
+48 794 253 328
piotrbednarek@wolnerzeki.pl
www.piotrbednarek.eu
Janusz Wepsięć – Wiceprezes Zarządu
Motor napędowy grupy, inicjator i organizator większości naszych działań. Absolwent Ochrony Środowiska w PWSOŚ w Radomiu. Związany z Regionalnym Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły i Ligą Ochrony Przyrody.
+48 507 713 281
janusz.ornitolog@wp.pl
Aneta Motyka Aneta Motyka – Sekretarz
Absolwentka Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończone studia podyplomowe w zakresie: Ochrona zagrożonych gatunków ptaków i siedlisk przyrodniczych w działaniu rolno-środowiskowo-klimatycznym oraz oceny oddziaływania na środowisko. Uprawnienia Eksperta Przyrodniczego na potrzeby PROW 2014-2020.
Łukasz Milanowski – Skarbnik
Amator fotografii, miłośnik dzikiej, nieskażonej ludzką ręką przyrody. Uwielbia odkrywać najdziksze zakątki Puszczy Sandomierskiej.
Sylwia Tomala Sylwia Tomala – Członek Zarządu
Absolwentka Ekonomii na UMCS-ie w Lublinie. Służbowo pozyskuje fundusze unijne i krajowe. W wolnym czasie amatorsko fotografuje piękno przyrody, w szczególności jej niezwykły mikro świat.
Monika Jabłońska
Absolwentka Biologii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach. Jej największe pasje to przyroda, fotografowanie i wyprawy w teren – okazje do ciągłego odkrywania dzikiego świata i zachwycania się nim.
Grzesiek Kilijański
Leśny włóczykij. Każdą wolną chwilę spędza w terenie. Amatorsko fotografuje dzikie zwierzęta – ssaki, ptaki, owady, a czasem pejzaż i nocne klimaty. Lubi wiedzieć co ma w kadrze, więc cały czas uzupełnia swoją wiedzę. W dzikich terenach czuje się jak ryba w wodzie.
Monika Ogorzałek – Sekretarz Komisji Rewizyjnej
Absolwentka Wyższej Szkoly Humanistyczno-Przyrodniczej Studium Generale Sandomiriense. Pasjonatka fotografii przyrodniczej. Zafascynowana wszystkim, co dzikie i piękne. Przeżycia, jakich doświadcza włócząc się po lesie i tropiąc dzikie zwierzęta zaważyły na jej dzisiejszej miłości do przyrody i zaangażowaniu się w jej ochronę.
Piotr Pawlik – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Miłośnik dzikiej przyrody, amator fotografii przyrodniczej oraz podwodnej. Ulubione miejsce to dzikie ostępy Puszczy Sandomierskiej. Uwielbia długie wypady do lasu połączone z fotografią przyrody. Najbardziej lubi fotografować ptaki.
Sebastian Warchoł – Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej
Aktywny członek Komitetu Ochrony Orłów i Stowarzyszenia Ochrony Sów. Człowiek lasu. Wie co słychać u każdego bielika, orlika i puszczyka w okolicy Nowej Dęby.


Facebook


Youtube