o nas

Wolne Rzeki to nieformalna grupa przyrodników. Działamy przede wszystkim w północnej części Kotliny Sandomierskiej. Choć różne działania prowadzimy już od kilku lat, grupa powstała w 2017 roku. Naszym głównym celem jest skuteczna ochrona lokalnej przyrody, w szczególności dolin rzecznych.

Nasze działania skupiają się na:
1. Inwentaryzacji i monitoringu cennych przyrodniczo miejsc.
2. Ochronie przyrody – podejmujemy formalne kroki w celu utworzenia pomników przyrody i rezerwatów na terenie powiatów tarnobrzeskiego i stalowowolskiego.
3. Edukacji i przekazywaniu informacji – zarówno w formie warsztatów, prelekcji, jak i przez internet – tę stronę i fanpage na facebooku.

Grupę tworzą:

Piotr Bednarek – założyciel grupy Wolne Rzeki, absolwent Geografii na Uniwersytecie Gdańskim, aktualnie na studiach magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim, na kierunku Geografia: Hydrologia, meteorologia i klimatologia. Fotograf, pasjonat ornitologii. Związany z Grupą Badawczą Ptaków Wodnych KULING.
+48 794 253 328
piotrbednarek@wolnerzeki.pl
www.piotrbednarek.eu
Janusz Wepsięć – motor napędowy grupy, inicjator i organizator większości naszych działań. Absolwent Ochrony Środowiska w PWSOŚ w Radomiu. Związany z Regionalnym Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły i Ligą Ochrony Przyrody.
+48 507 713 281
janusz.ornitolog@wp.pl
Monika Jabłońska – absolwentka Biologii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach. Jej największe pasje to przyroda, fotografowanie i wyprawy w teren – okazje do ciągłego odkrywania dzikiego świata i zachwycania się nim.
Grzesiek Kilijański – leśny włóczykij. Każdą wolną chwilę spędza w terenie. Amatorsko fotografuje dzikie zwierzęta – ssaki, ptaki, owady, a czasem pejzaż i nocne klimaty. Lubi wiedzieć co ma w kadrze, więc cały czas uzupełnia swoją wiedzę. W dzikich terenach czuje się jak ryba w wodzie.
Łukasz Milanowski – amator fotografii, miłośnik dzikiej, nieskażonej ludzką ręką przyrody. Uwielbia odkrywać najdziksze zakątki Puszczy Sandomierskiej.
Monika Ogorzałek – absolwentka Wyższej Szkoly Humanistyczno-Przyrodniczej Studium Generale Sandomiriense. Pasjonatka fotografii przyrodniczej. Zafascynowana wszystkim, co dzikie i piękne. Przeżycia, jakich doświadcza włócząc się po lesie i tropiąc dzikie zwierzęta zaważyły na jej dzisiejszej miłości do przyrody i zaangażowaniu się w jej ochronę.
Sebastian Warchoł – aktywny członek Komitetu Ochrony Orłów i Stowarzyszenia Ochrony Sów. Człowiek lasu. Wie co słychać u każdego bielika, orlika i puszczyka w okolicy Nowej Dęby.